2-3.9. 2.Celostátní GPB U15, Praha – Radotín

Matěj, Verča a Natka přivezli dvě zlaté a bronz…

Sobota – směr Praha, neděle – směr Praha!

Na devíti kurtech radotínské haly se konal 2.Celostátní turnaj GPB U15 za účasti 133 hráčů a hráček z celé ČR.

Také naše trio Matěj Šilhan, Veronika Nováková a Natalie Štěříková se v Radotíně neztratilo a přivezlo dvě zlaté a bronz!

Matěj s Bárou Šenfeldovou (TJ Sokol Doubravka) skončili ve 3.kole, dělené 9.místo.

Verča s Danielem Dvořákem (TJ Sokol České Budějovice) vybojovali pěkné 3.místo, nestačili jen na pozdější vítěze, pár J.Diviš/A.Klapalová (Badminton FSpS MU Brno, BC 66 Ivančice) 1:2 (21:16,8:21,13:21).

Matěj podlehl ve 2.kole A.Ječmínkovi (SKB Český Krumlov) 1:2 (21:16,14:21,13:21), škoda zápas měl dobře rozehraný, pod kontrolou bohužel jen první polovinu…

Verča postoupila až do čtvrtfinále, před branou semifinále svedla vyrovnanou bitvu s ostravskou L.Metzovou[2] (TJ Sokol Klimkovice), podlehla těsně 1:2 (16:21,21:14,17:21), 5-8.místo

Natka po volném prvním kole postupně porazila :

– T.Kunešová (SK Hamr Praha) 2:0 (21:12,21:14)

– V.Žurková (SK Pema Opava) 2:0 (21:15,21:15)

– T.Šolarová (TJ Montas Hradec Králové) 2:0 (21:11,21:15)

– M.Poláková (Badminton FSpS MU Brno) 2:0 (21:7,21:6)

– M.Říhová (T-Club Berušky Ústí n.L.) 2:0 (21:14,21:13)

Turnaj vyhrála!

Matěj s Karlem Riegerem (Badminton Proboštov) přivezli dělené 5.místo, podlehli v dramatickém boji o tři míčky v zápase o semi páru D.Kopřiva/T.Matula (SK Badminton Přerov, BO Chance & Ridera Sport team Ostrava) 1:2 (18:21,21:9,18:21), škoda!!

Verča s Natkou došly až do finále, kde porazily pár A.Klapalová/M.Říhová (BC 66 Ivančice, T-Club Berušky Ústí n.L.) 2:1 (21:23,21:10,21:15) a turnaj vyhrály.