13.5. 2.Celostátní GPA U17, Astra ZM Praha – hotel Oaza

Úspěchem tria bylo čtvrtfinále…

TJ Astra ZM Praha úspořádala v pětikurtové hale v areálu sportovního klubu OAZA druhý Celostátní GPA, turnaje se zúčastnilo 71 hráčů a hráček z celé ČR.

V příjemném prostředí startovalo také naše trio – Ondra Šilhan, Natálka Štěříková a Klárka Košťálová.

Klárka nastoupila po boku Matěje Kozelského (TJ Sokol Klimkovice) a v prvním kole narazili na pár K.Wanke/M.Studená (SK pema Opava, SK Badminton Přerov) 0:2 (10:21,19:21), škoda druhého setu…

Natka podruhé s Ondrou…

– D.Hykyš/Š.Líbalová (BK Goram Teplice, TJ Slovan Vesec) 2:0 (21:11,21:16)

– Š.Tichý/T.Kobyláková (Badminton VK Aš, TJ Astra ZM Praha) 2:0 (21:15,21:16)

– J.Janoštík/T.Van Coppenolle[3/4] (TJ Sokol České Budějovice, TJ Orlová Lutyně) 0:2 (10:21,17:21), druhý set už byl lepší…, slušné čtvrtfinálové maximum!

Ondra porazil v 1.kole L.Mádleho (BK TU v Liberci) 2:1 (14:21,21:17,21:17), ve druhém kole však nestačil na svého žákovského rivala a později bronzového M.Morávka (BaC Kladno), kterému dokázal vzdorovat pouze v prvním setu, 0:2 (17:21,10:21), dělené 9.místo.

Natka narazila v prvním kole na veseckou S.Hořínkovou a po bojovném výkonu podlehla 0:2 (16:21,17:21), byla to již čtvrtá prohra s touto soupeřkou v řadě.

Klárka s Natkou vzdorovaly páru I.Foukalová/N.Hlušičková (TJ Slovan Vesec, TJ Bílá Hora Plzeň) 0:2 (16:21,17:21).

Ondra s Filipem Markem (BK TU v Liberci) narazili v prvním kole na nasazené jedničky Mistry ČR a pozdější vítěze pár V.Kulíšek/V.Palán (TJ Astra ZM Praha, SK Prosek Praha) a podlehli 0:2 (10:21,19:21).