phpRS

    Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Seznam rubrik
TOP 15 (článků)

Historie  I. (1965-2018)

Historie II. (2018-2021)

Kontakt

    Seznam rubrikkulatý roh
mínus Aktuality
mínus Informace
plus Naše turnaje
mínus Soustředění/školení/odd.akce
mínus Výsledky dospělých
mínus Výsledky mládeže
plus Zahraniční turnaje

    Info kulatý roh


Informace

* Historie Jiskra NEJDEK

Vydáno dne 08. 05. 2008 (21773 přečtení)

Historie I. 1965 - 2018.

Počátky činnosti našeho oddílu sahají až do šedesátých let.Tehdy se scházela parta nadšenců v tělocvičně staré školy - Jan Machek, Miloš Říčan, Jaroslav Pařík a další a také v prostorách Přádelen česané příze, kam, dle slov Jana Virgilia "přinesl" badminton už v roce 1960 Jiří Lukeš. Badminton zde hráli Jiří Lukeš, Jan Virgilio, Josef Lukeš, Vladimír Jíra, Jaroslav Bláha, Zdeněk Špaček, Jaroslav Dietl a další...

V roce 1965 jsme založili oddíl badmintonu a začali hrát okresní soutěž, v sestavě Jan Virgilio (1960-70), Jaroslav Pařík (1965-85), Jan Machek (1963-93), František Král a jeho dcera Jitka Králová (později Ociepková).

Hraje také Josef Vokoun (1965-68), Petr Musil (1965-76) a Otakar Pikora st.

V roce 1966 přichází Jiří Chroust (nějaký čas i předsedou odd.), mezi žáky jeho sestra Věra Chroustová (později Růžičková, hrála 1966-69), Irena Hájková (později Nováková), její sestra Soňa Hájková (později Kurková) a Miloslav Mareš.

V roce 1967 jsme přešli do tělocvičny nové školy (3 hřiště).
Začínají Norbert Malý, Josef Kopecký a Dana Podušková.

Oddíly na Karlovarsku kolem roku 1968
TJ Slavoj Bečov n.T (1961-1969 info Josef Brejcha)
Olympie Březová (1961-1980? info Jaroslav Štochl)
Slavia PS Karlovy Vary (1964 info Petra Josefiková)
TJ Lokomotiva Cheb (1965-1999 info Helena Gladavská)
TJ Škoda Ostrov (1965 info Jiří Mácha)
Jiskra Nejdek (1965)
TJ Oloví (1974-78 info Alexej Kovačik).

Od roku 1969 jsme pořádali turnaj O pohár města Nejdku.

V roce 1970 začali svoji bohatou kariéru Milan Urbánek a Josef Špulák. Mezi žáky Jan Pařík.

Hraje také Jiří Kronhoffmann.

V sezoně 1971/1972 byla krajská soutěž KP B obsazena sedmi družstvy, převážně plzeňskými, Ostrovem a námi.K překvapení všech i našemu jsme tuto soutěž vyhráli a postoupili do přeboru Západočeského kraje - KP A.
1. Jiskra Nejdek     18b
2. TJ Sokol Doubravka B    17b
3. Slavoj MP Plzeň     17b
4. Škoda Ostrov B     11b
5. Dukla Plzeň Bory    10b
6. Slavia LF Plzeň B    8b
7. Kovo Sedlec B    1b
Složení družstva František Král, Milan Urbánek, Vilém Závadka, Jaroslav Pařík, Jan Machek, Miloslav Mareš, Jiří Chroust, Jan Virgilio, Petr Musil, Nikolaj Pronin, Marcela Bartušová (později Křečková), Marcela Rousová (později Blažková, hrála 1970-75). Hráli také Jiří Andrlík (nějaký čas předsedou oddílu), Karel Pěnkava a Libor Hruška.

V roce 1972 začali svoji bohatou kariéru Jiří Šťastný, Jaromír Vlk, v žácích se prosazuje Miluše "Milka" Machková, v říjnu 1972 v Praze na Otevřeném Národním turnaji žactva (1.ONT) skončila ve čtyřhře s Karnoldovou na 3-4.místě.

4.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1972 vyhrál rodák z Přebuzu Jiří Plzák (Slávia LF Plzeň) před P.Rybou (Lokomotiva Cheb) a M.Juráčkem (Škoda Ostrov), M.Urbánek skončil pátý.

Družstva KP A v sezoně 1972/1973 - Slavia Karlovy Vary, Kovo Sedlec A, ČSAD Plzeň A, Keramika Chlumčany, Prazdroj Plzeň B, Sokol Doubravka B, TJ Přeštice, Jiskra Nejdek.
Sestava - Jan Machek, Vilém Závadka, Nikolaj Pronin, Jaroslav Pařík, Marcela Bartušová, Marcela Rousová, Vlasta Kuthanová (později Malá), družstvo skončilo na posledním 8.místě.
Družstva v KP dorostu - Škoda Ostrov, Prazdroj Plzeň, Sokol Doubravka, Olympie Březová, TJ Přeštice, Jiskra Nejdek.

V roce 1973 se v dorostu prosazuje Miluše Machková a Jan Pařík, později také Jana Machková, Aleš Marek

Hráli také Stanislav Hejlík (1973-05), Miroslav Dušek, Anna Gardášová,

Edita Betková-Nováková (1973-76) a Zdena Bachratá.
Mezi žáky začíná Radek Marek.

6.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1974 vyhrál J.Kotlín (TJ Prazdroj Plzeň) před J.Plzákem (Slávia LF Plzeň) a F.Turčinkem (Škoda Ostrov), mezi 46 muži byli také naši J.Šťastný, N.Malý, M.Urbánek, Jan Pařík, V.Závadka, J.Machek, P.Musil a J.Andrlík, 18 žen.

Družstva KPA v sezoně 1974/1975, TJ Přeštice, Slavie LF Plzeň B, Kovo Sedlec A, Keramika Chlumčany, Prazdroj Plzeň B, Jiskra Nejdek A, Lokomotiva Cheb, Slavoj MP Plzeň A.
Sestava - Milan Urbánek, Jan Machek, Petr Musil, Vilém Závadka, Nikolaj Pronin, Jan Pařík, Miluše Machková, Marcela Bartušová, Marcela Rousová

V roce 1975 začali Lubomír Marek a Jan Machek pracovat s mládeží a výsledky se začaly projevovat.
Hrálo se s celodřevěnými raketami, později s dřevěnými s kovovou tyčkou a později se sovětskými zn.Lastočka, kdo měl anglickou „Karltonku“ to byl King, míče byly občas péřové, ale jinak hlavně východoněmecké zn.Schwalbe řečené švabáky, ale byla také sezona, kdy byly pouze celoplastové, které trenér L.Marek

navrtával, tak aby měly alespoň trošku odpovídající letové vlastnosti.
7.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1975, na 5-6.místě skončili Jiří Šťastný i Miluše Machková (později nastoupila v barvách TJ Motorlet Praha a ČKD Kompresory Praha).

V sezónách 1975/1976 a 1976/1977 nastupovali naši žáci v této sestavě - Jan Spazierer, Miloš Kulda, Stanislav Minář, Ivan Taneček, Tomáš Spazierer, Radek Marek (1977), Marie Rapavá, Lenka Marková, Jitka Ryvolová a Soňa Simonová

8.ročník O pohár města Nejdku v květnu 1976 vyhrál M.Novák před Z.Homolkou (oba Loko Kladno), v ženách H.Turčinková (Škoda Ostrov) před D.Samcovou (Jukov Žďár n.S.).
V říjnu 1976 žákovský přebor družstev - 1.Jiskra Nejdek A, 2.TJ Oloví, 3.Jiskra Nejdek B, 4.TJ Škoda Ostrov.

Od roku 1977 se Marie "Máša" Rapavá (II.VT) pravidelně zúčastňovala Národních turnajů žactva a dorostu, až do roku 1980.
Jiří Šťastný (I.VT) byl posledním rokem v dorostu s titulem Přeborník kraje a vyhrál tři dorostenecké národní turnaje (NŽT) ze čtyř ve dvouhře, ale také zlato v deblu s Petrem Koukalem. Na celostátním turnaji (CŽT) v Košicích obsadil 2.místo, když ve finále podlehl J.Lenártovi z domácí TJ Lokomotiva.

Jana Machková byla oceněna TJ Jiskra za své výsledky.
9.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1977 vyhrál J.Vožech před J.Křečkem (oba Slavia LF Plzeň) a V.Kudrou (ČSAD Plzeň), v ženách D.Chrastilová (ČSAD Plzeň) před M.Machkovou a mladší sestrou J.Machkovou (obě Jiskra Nejdek).
V květnu 1977 startoval Jirka Šťastný na Přeboru ČSR v Chropyni.

V březnu 1978 se naše družstvo dorostu (Jan Spazierer, Miloš Kulda, Miroslav Frank, Jaroslav Štochl - oba na hostování z Olympie Březová na Sokolovsku, Jana Machková, Marie Rapavá a Lenka Marková) zúčastnilo Přeboru ČSR družstev dorostu v Praze (ČKD Kompresory) a Českých Budějovicích a obsadilo pěkné 4.místo (pořadí družstev - 1.Spartak Pavlovice Liberec, 2.ČKD Kompresory Praha, 3.Baník VÚ Ostrava, 4.Jiskra Nejdek, 5-6.Technoplast Chropyně a Rudý Letov Praha, 7-8.TJ Spartak Dobruška a TJ Škoda České Budějovice, první dva postoupili na MČSSR).
Družstvo dospělých v KP A 1977/1978 na 4.místě.
Miluše Machková oceněna TJ Jiskra, nejlepší sportovec 1978, v kategorii žen.
10.ročník O pohár města Nejdku v dubnu 1978 vyhrál P.Homolka (Loko Kladno) před V.Liškou (Slavie PF Plzeň) a J.Boháčem (ČKD Kompresory Praha), v ženách kralovala J.Homolková (Loko Kladno) před D.Chrastilovou (ČSAD Plzeň) a naší Machkovou.
4.ročník O pohár města Ostrova 1978 vyhrál K.Lakomý (Technoplast Chropyně) před P.Koukalem (Loko Brno) a naším J.Šťastným v barvách Plzně, v ženách Z.Válečková (ŽD Bohumín), druhá domácí H.Turčinková v barvách pražského Motorletu a třetí Hlubučková z Brna.

V dubnu 1979 na Přeboru ČSR v Plzni skončil Jiří Šťastný ve 2.kole dvouhry, ve čtyřhře s Petrem Pavlem (Slavie PF Plzeň) v 1.kole.


V žácích hráli Jan Hajtman, Jiří Čajka, Radek Marek, Stanislav Jaroš, Libor Blažko, František Němec, Hana Kubišová, Martina Krejčová (1975-01), Jitka Murinová (1978), Renata Kocelová, Diana Krejcarová, Ivana Hildebrantová, Květa Vlčková a Jana Pavlačková, prvně jmenovaní vybojovali 1.místo v KP družstev.
V roce 1979 se do Nejdku přistěhoval Jiří Křeček (TJ Slavoj Plzeňské pivovary/TJ Prazdroj Plzeň a Slavia LF Plzeň, v roce 1969 startoval na juniorském Mistrovství Evropy v holandském Voorburgu)

a později posílil A družstvo.
Na kurtech se prvně objevil Stanislav Newiak.
V dorostu jsme vybojovali 2.místo v KP družstev 1979/1980, když jsme ve finále (dvě skupiny po čtyřech) podlehli Slávii PF Plzeň A.


Oddíl má v letech 1979-1986 stabilně dvě družstva dospělých, družstvo dorostu a družstvo žactva.
Pohár Vlaštovky Československé televize družstev žáků (...pro vítězná družstva z krajů, MČSR od roku 1983) :
1979, Znojmo
- Jan Hajtman, Radek Marek, Jiří Čajka, Hana Kubišová a Martina Krejčová.
1980, Rožnov pod Radhoštěm
- Jan Hajtman, Jiří Čajka, Radek Marek, Vendula Vychytilová a Pavla Jarolímová (obě Slavie PF Plzeň).
1981, Praha
- Radek Marek, Stanislav Jaroš, František Němec, Diana Krejcarová a Hana Jílečková.

Soupiska družstva v KP A 1980/1981 - Jiří Křeček, Jaromír Vlk, Aleš Marek, Vilém Závadka, Lubomír Marek, Milan Urbánek, Jan Spazierer, Jan Pařík, Stanislav Hejlík, Marie Rapavá, Jana Machková, Milena Vágnerová a skončilo po loňském čtvrtém místě na 5.příčce.
V letech 1980/1981 a 1981/82 nastupovali naši žáci v této sestavě - Jan Hajtman, Jiří Čajka, Radek Marek, Stanislav Jaroš, František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Zdeněk Gonda, Hana Kubišová, Martina Krejčová, Diana Krejcarová, Hana Jílečková, Monika Krejčová, Elena Malá a Jana Hýblerová

V roce 1982 skončilo družstvo starších žáků v Krajském přeboru (František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Hana Jílečková a Diana Krejcarová) na 2.místě, po finálové prohře 2:4 se Slávií PF Plzeň.
Družstvo dorostu skončilo v Krajském přeboru (Jan Hajtman, Jiří Čajka, Libor Blažko, Hana Kubišová a Martina Krejčová) na 2.místě.
Složení družstva dospělých 1981/1982 - Jiří Křeček, Jaromír Vlk, Milan Urbánek, Lubomír Marek, Jan Spazierer, Miloš Kulda, Vilém Závadka, Marie Rapavá, Jana Machková, Lenka Marková a Jitka Ryvolová, družstvo skončilo na 5.místě.
V dubnu 1982 v Praze na turnaji veteránů/seniorů vyhrál Lubomír Marek před Milanem Kabátníkem (TJ Motorlet Praha) a Janem Machkem v kategorii 48-55let.

V roce 1983 skončilo družstvo dorostu v čtyřkolovém Krajském přeboru (Jan Hajtman, Jiří Čajka, František Němec, Stanislav Newiak, Libor Blažko, Hana Kubišová, Martina Krejčová, Hana Jílečková a Diana Krejcarová) na 2.místě.
V žácích nás reprezentovali - Martin Pařík, Zdeněk Gonda, Jaroslav Kalivoda, Martin Jileček, Libor Marek, Alena Jílečková, Božena Doubravová, Eva Rychtářová a Irena Bečvářová

V sezoně 1983/1984 nastupovalo první družstvo v KPA v sestavě - Miloš Kulda, Zdenek Babka, Jaromír Vlk, Jiří Čajka, Jan Hajtman, Marie Šťastná, Hana Kubišová a Martina Krejčová a skončilo na 3.místě.
Druhé družstvo nastupovalo v KPB v sestavě - Milan Urbánek, Vilem Závadka, Lubomír Marek, Jan Machek, Josef Špulák, Stanislav Hejlík, Jan Pařik, Norbert Malý (rozhodčí III.), Jaroslav Pařík, Jana Machková, Jitka Ryvolová, Božena Poláková a Helena Pěnkavová a skončilo také na 3.místě.
Dorostenci Jiří Čajka a Jan Hajtman

často vévodili žákovským i dorosteneckým žebříčkům Západočeského kraje.

V únoru 1984 skončilo družstvo dorostu (František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Hana Jílečková a Diana Krejcarová) na 2. místě Krajského přeboru po prohře 2:5 se Spartakem Chrást. Konečné pořadí - 1.Spartak Chrást, 2.Jiskra Nejdek, 3.Slavia PF Plzeň, 4.TJ Prazdroj Plzeň, 5.Škoda Ostrov, 6.TJ ČSAD Plzeň.
Jan Hajtman se odstěhoval do Maďarska a hrál za Sp.Szote Szeged.
V žácích nás reprezentovali - Zdeněk Gonda, Jaroslav Wilfer, Jaroslav Jakubes, Martin Jíleček, Josef Novák, Martin Holub, Eva Rychtářová, Irena Bečvářová a Věra Hýsková.
V květnu 1984 bojovalo naše vítězné žákovské družstvo (Zdeněk Gonda, Jaroslav Wilfer, Irena Bečvářová a Eva Rychtářová) na Otevřeném turnaji v Plzni. Nejúspěšnějším hráčem turnaje byl i náš Zdeněk Gonda. Mrzela prohra se Startem Liberec 2:3.

Jiří Štastný vybojoval titul Krajského přeborníka dospělých v roce 1985 .
Družstvo dospělých skončilo na 2.místě KP A - 1984/1985, (1.Sokol Doubravka, 2.Jiskra Nejdek, 3.Slavie LF Plzeň, 4.TJ Přeštice, 5.TJ Prazdroj Plzeň, 6.TJ ČSAD Plzeň, 7.Škoda Ostrov, 8.Lokomotiva Cheb) na soupisce - Miloš Kulda, Jiří Čajka, Jiří Šťastný, Zdeněk Babka, Jaromír Vlk, Jan Pařík, Hana Kubišová, Martina Krejčová, Jitka Ryvolová a Marie Rapavá-Šťastná.
Družstvo B také na 2.místě za Sokolem Bílá Hora v KP B na soupisce i s dorostenci - Josef Špulák, Milan Urbánek, František Němec, Stanislav Newiak, Martin Pařík, Lubomír Marek, Libor Blažko, Norbert Malý, Karel Pěnkava, Zdeněk Gonda, Hana Jílečková, Diana Krejcarová, Alena Jílečková a Irena Bečvářová.

V květnu 1986 (1985-1986) obsadil 3.místo Jan Spazierer a 5.místo Hana Kubišová na turnaji O zlomenou raketu ve Velkých Popovicích.
Pořadí KP družstev žáků - 1.TJ Skvrňany A, 2.Slavia LF Plzeň, 3.Sokol Doubravka A, 4.TJ Skvrňany B, 5.Jiskra Nejdek, 6.TJ Škoda Ostrov, 7.ČSAD Plzeň, 8.Sokol Doubravka B, 9.TJ Slavoj MP Plzeň, 10.TJ Lokomotiva Cheb A, 11.TJ Lokomotiva Cheb B.

V září 1986 (1986/1987) zvítězili Stanislav Newiak se Zdeňkem Gondou

ve čtyřhře na 15.ročníku turnaje ke Dni železničářů v Chebu.
V prosinci 1986 byl Zdeněk Gonda nominován na II.CŽT dorostu (24-25.1.1987, Chropyně) z 10.místa po II.NŽT v Praze, kde startovala i Alena Jílečková.
V roce 1987 (bojovalo družstvo dospělých po vítězství v KP A, o postup do 2.ligy, bohužél ve finále kvalifikace podlehlo Astře Praha 3:5.(Jiří Šťasný, Jan Spazierer, Miloš Kulda, Jiří Čajka, Marie Rapavá-Šťastná a z Plzně Zdenka Vitoušová), bohužél v příští sezoně odchází někteří hráči do Slavie Karlovy Vary, kde se pokouší vybojovat 2.ligu.
Žákovské družstvo skončilo na 2.místě za TJ Skvrňany a před 3.TJ Škoda Ostrov, 4.TJ Skvrňany B a TJ Spartak Chrást, 6.Sokol Doubravka A, 7.Slavia PF Plzeň, 8.Sokol Doubravka B a Prazdroj Plzeň, 10.TJ Sokol Kdyně.
V květnu 1987 startoval Miloš Kulda na Přeboru ČSR v Praze, bohužel skončil v 1.kole na raketě O.Lubase z Prahy.

V sezoně 1987/1988 skončilo družstvo dospělých na 3.místě v KP B.
V žácích nás reprezentovali (1985-87) - Václav Gonda, Libor Marek, Libor Malena, Josef Zieba, Petr Šebek, Martin Bárta, Jaroslav Tonyka, Jana Veselíková, Monika Poláková a Lenka Prušáková.

V roce 1989 (sezona 1988/1989) nastupovalo jediné družstvo v KP B v této sestavě - František Němec, Stanislav Newiak, Zdeněk Babka, Vilém Závadka, Jaromír Vlk, Josef Špulák, Milan Urbánek, Hana Jílečková-Tanečková, Miluše Machková-Dohnalová, Hana Kubišová, Jana Veselíková a skončilo na 3.místě.
V žácích nastupují Jaroslav Veselík, Roman Střelec, František Král, Karel Pěnkava a Martina Šebková.

V roce 1990 porážíme doma německé družstvo Merscheider Turnverein Solingen vedené naším exhráčem Mílou Marešem, v přátelském utkání v Nejdku.
V KP B družstev dospělých (1989/1990) jsme skončili na 4.místě.

V roce 1991 první společný zahraniční start v německém Solingenu. Zvítězili jsme 10:4.
V sezoně 1990/1991 skončilo družstvo dospělých v KP B na 2.místě, na soupisce - František Němec, Stanislav Newiak, Zdeněk Babka, Vilém Závadka, Jaromír Vlk, Josef Špulák, Václav Gonda, Martin Pařík, Libor Marek, Jan Pařík, Lubomír Marek, Jan Machek, Jana Veselíková, Hana Jílečková-Tanečková, Hana Kubišová-Šlehubrová, Miluše Machková-Dohnalová, Irena Zýková a Martina Krejčová-Kamarytová.
Družstvo dorostu skončilo na 4.místě.

V roce 1992 převzal oddíl manažér Stanislav Newiak

a k mládeži později přichází nový trenér Stanislav Hejlík.
Činnost oddílu je možná hlavně díky příspěvkům od partnerů (Drogerie Macek, Autotechnika, Elektroservis, Witte...) a později i města.
Pořádáme první "Porcelánový" turnaj

- Bohemia Cup později Thun Cup.

V roce 1993 vítězíme v KP B před TJ Sokol Přeštice (sezona 1992/1993) a po šesti letech se vracíme mezi západočeskou elitu.

V roce 1994 (sezona 1993/1994) v rozšířeném KP A na 14 družstev, jsme skončili na 8.místě. 1.Slovan Karlovy Vary (většina našeho Áčka), 2.Slavia LF Plzeň, 3.Keramika Chlumčany, 4.Sokol Doubravka A, 5.Slavoj MP Plzeň, 6.TJ Spartak Chrást, 7.Sokol Doubravka B, 8.Jiskra Nejdek, 9.TJ Sokol Přeštice, 10.TJ Rozvoj Plzeň, 11.TJ Lokomotiva Cheb, 12.TJ Baník Dobřany, 13.TJ Skvrňany Plzeň, 14.TJ Sokol Kdyně.
Soupiska - Václav Gonda, Stanislav Newiak, Zdeněk Babka, Libor Marek, František Němec, Josef Špulák, Jaromír Vlk, Martina Krejčová-Kamarytová, Jitka Ryvolová-Gewitscherová, Hana Jílečková-Tanečková, Jana Veselíková, Marika Vincůrková a Hana Kubišová-Šlehubrová.

V roce 1995 (sezona 1994/1995) nastupovalo družstvo v KP A v této sestavě - František Němec, Libor Marek, Václav Gonda, Josef Špulák, Stanislav Newiak, Jaromír Vlk, Zdeněk Babka, Martina Kamarytová, Hana Šlehubrová a Jitka Ryvolová-Gewitscherová.

Pomáháme s organizací 16-25.2.1996 při Thomas a Uber cupu (World Team Badminton Championship v Praze-Průhonicích) a také při pořádání Mistrovství Evropy Juniorů v Nymburku v roce 1997.

V sezoně 1996/1997 končí družstvo dospělých v KP A na 2.místě v sestavě : Vladimír Zeman (přestoupil z K.Varů), Zdeněk Gonda, Stanislav Newiak, František Němec, Jan Spazierer, Libor Marek, Marie Šťastná, Martina Kamarytová, Hana Šlehubrová a Alena Jílečková-Schwarzová.
Jana Hejlíková startovala na Celostátních turnajích U14 v Ivančicích v listopadu 1996 - fantastické 3.místo ve čtyřhře s R.Hamplovou (Slavia Opava) a nominovala se také na MČR U14 1997 do Liberce, kam bohužél nejela.

V sezoně 1997/1998 nás reprezentovali v žácích - Martin Hrubec, Radek Týzl, Karel Fassel, Pavel Šilhan, Martin Ježek, Vladimíra Draxalová, Miroslava Růžičková, Lenka Hájková, Petra Hrubcová, Monika Bachratá a Zuzana Štatská, družstvo obsadilo v OP 3.místo, v mladším dorostu pak Tomáš Baumgartl, Milan Borovička, David Ježek a Jana Hejlíková.
V květnu 1998 proběhlo oddílové utkání Markové vs. Jiskra 2:4

V září 1998 v bavorském Weidenu vyhrálo naše družstvo

Zdeněk Gonda, Stanislav Newiak, Vladimír Zeman, Libor Marek, Hana Šlehubrová a Marie Štastná, silně obsazený turnaj 1.Grand Team Tournament.

Od roku 1999 pořádáme 1.Witte Cup

V březnu 1999 na MČR ml.žactva U13 v Liberci vybojoval Kája Fassel dvě bronzové medaile (dvouhra, čtyřhra s D.Petrem z Ostrova).

Stal se Sportovcem roku 1999 města Nejdek - 1.místo.

Fassel

Mezi žáky se pohybují - Karel Fassel, Jakub Slanina, Richard Košek, Vojtěch Šťastný, Tomáš Linhart, Tomáš Kamaryt, Michal Bernášek, Ondřej Vataščin, Vít Šlehubr, Miroslava Růžičková, Lenka Kudrnová, Markéta Vataščinová, Antonie Borčíková, Tereza Krajňáková a později Marcela Nesvedová.

V roce 2000 (sezona 1999/2000) startovala Miroslava Růžičková na MČR U13 v Plzni jako nasazená jednička, bohužél z toho bylo "jen" 5-8.místo.
Mirka byla vyhlášena úspěšným sportovcem Karlovarska 2000.
Na MČR družstev U15 v Břeclavi 8.místo - Karel Fassel, Vojtěch Šťastný, Richard Košek, Jakub Slanina, Miroslava Růžičková, Lenka Kudrnová a Antonie Borčíková.

V lednu 2001 na Celostátním turnaji ml.žactva U13 v Ostravě (Orlové) vybojovala Tonička Borčíková dvě bronzová umístění (čtyřhra, mix).
Na MČR U13 v Plzni skončila Tonička v mixu s D.Techlovským (Motorlet Praha) na krásném 5-8.místě, ve dvouhře 9-16.místo.
V březnu 2001 jelo obhajovat loňské 8.místo z Břeclavi družstvo žactva na MČR družstev do Českého Krumlova ve složení Kája Fassel, Ríša Košek, Tomáš Linhart, ostrovský David Petr, Mirka Růžičková, Tonička Borčíková a Lenka Kudrnová a byla z toho překrásná 4.příčka (trenér Stanislav Hejlík).
V dubnu 2001 na MČR st. žactva U15 v Liberci vybojoval Kája Fassel (5-8,3-4,5-8) bronzovou  medaili (čtyřhra s D.Petrem z Ostrova), společně S Mirkou Růžičkovou (17-24,9-16,5-8) skončili na 5-8.místě.
1.dubna 2001 zahájily provoz oddílové webové stránky – badmnejdek.wz.cz, badm.xmaestro.com (později badminton-nejdek.cz), stránky "webmastrují" David Ježek a od r.2005 i Stanislav Newiak.
V bavorském Weidenu vyhrálo naše družstvo

podpořeno oddílovým Partnerem Františkem Mackem v sestavě Zdeněk Gonda, Stanislav Newiak, Vladimír Zeman, Libor Marek, David Ježek, Hana Šlehubrová, Miroslava Růžičková, Marie Štastná, silně obsazený turnaj 4.Grand Team Tournament, září 2001.
Do Nejdku se v roce 1990 přistěhoval Miloš Kamaryt (Slavia Opava - v dorostu členem reprezentace ČSSR a na 2.místě v žebříčku ČSSR dorostu, TJ Spoje Praha - s nimi 2x mistr ČSSR družstev dospělých) a po čtyřech (Slovan Karlovy Vary, Karbo Benátky n.J., BK Baník Most a Keramika Chlumčany) angažmá přestoupil v roce 2001 do Jiskry.

V roce 2002 vybojovala Miroslava Růžičková pod vedením trenéra S. Newiaka první historické zlato pro Nejdek na MČR U15 v Plzni ve smíšené čtyřhře s doubraveckým M.Karasem a bronz ve čtyřhře s A.Balcarovou z Č.Krumlova.

Na MČR U13 v Dobrušce startovalo duo Tomáš Linhart (9-16,5-8,9-16) a Michal Bernášek (x,5-8,x).
V listopadu 2002 startovala Miroslava Růžičková na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů (Czech Junior Int.) v Orlové, kde v mixu skončila s M.Karasem na děleném 9.místě, ve dvouhře skončila v kvalifikaci po prohře s polkou Jarockou.

V roce 2003 začíná spolupráce mezi trenérem S.Newiakem a hráčkou Marcelou Nesvedovou.
Miroslava Růžičková přivezla tři devátá místa z MČR U17 z Dobrušky.
Mezi žáky se v kraji začali prosazovat - Tomáš Linhart, Michal Bernášek, Vít Šlehubr a Tomáš Sojka.
Miroslava Růžičková opět startovala na Czech Junior International v Orlové.

V roce 2004 (sezona 2003/2004) startovala na MČR dospělých v Plzni Mirka Růžičková, ve čtyřhře a smíšené čtyřhře neprošla sítem kvalifikace MČR.
Na MČR U15 v Sázavě Marcela Nesvedová a obsadila 9-16.místo, v mixu skončila v 1.kole, Tomáš Linhart skončil v 1.kole čtyřhry s J.Šulou (TJ Ostrov).
Mirka Růžičková startovala na MČR U17 v Brně (9-16,5-8,5-8).
Vyhráli jsme 17.torneo internazionale di Pentecoste v italském Mals

v sestavě Zdeněk Gonda, Martin Červený, Stanislav Newiak, Tomáš Baumgartl, Miroslava Růžičková a Martina Pokorná, květen 2004.

V roce 2005 vybojovala Miroslava Růžičková na MČR U19 v Sázavě bronz ve smíšené čtyřhře s M.Karasem, ve dvouhře skončila v 1.kole, ve čtyřhře s plzeňskou Zelenkovou na 5-8.místě.
Marcela Nesvedová startovala na MČR U15 v Orlové (9-16,9-16,17-32), také Vít Šlehubr (25-32,9-16,17-32).
Zdeněk Gonda (x, 9-16,17-32) a Mirka Růžičková (x, 5-8,17-32) startovali na MČR dospělých v Plzni.
Družstvo A v sestavě Jiří Šťastný, Libor Marek, Miloš Kamaryt, Zdeněk Gonda, Stanislav Newiak (rozhodčí III. od roku 2002), Michaela Osladilová, Miroslava Růžičková a Petra Rosolová zvítězilo po 18ti letech v OP A a následně doplněno Pavlem Popilkou, Tomášem Palečkem a Kristýnou Felixovou vybojovalo historický postup do 2.ligy.
Družstvo B v OP B (2004-2005) mělo na soupisce - Tomáš Baumgartl, Jan Klimaj, Josef Špulák, Jakub Slanina, František Němec, Michal Bernášek, Aleš Marek, Radek Marek, Tomáš Linhart, Stanislav Hejlík, David Ježek, Vít Šlehubr, Zdenka Blažejová, Lucie Vlková, Hana Šlehubrová, Alena Jílečková-Levová, Antonie Borčíková, Marie Rapavá-Šťastná-Nováková, Radka Matysová a Marcela Nesvedová.
Tréninky dětí vedli Hana Šlehubrová, Radek Marek a částečně Stanislav Newiak.

V historicky první druholigové sezoně 2005/2006 obsadilo družstvo pěkné 4.místo, v sestavě Libor Marek, Zdeněk Gonda, Pavel Popilka, Miloš Kamaryt, Tomáš Paleček, Stanislav Newiak, Miroslava Růžičková, Kristýna Felixová a Marcela Nesvedová,

1.Sokol Meteor Praha Radotín B, 2.Astra ZM Praha, 3.Esiko Kladno, 4.Jiskra Nejdek, 5.BK Baník Most, 6.SK Prosek Praha B, 7.TJ Spoje Praha.
Startovalo B družstvo v OP B.
Miroslava Růžičková vybojovala na MČR U19 v Brně bronzovou medaili ve smíšené čtyřhře s Milanem Karasem, ve dvouhře skončila na 9-16.místě.
Marcela Nesvedová startovala na MČR U17 v Liberci (25-32,5-8 s plzeňskou K.Lepkovou,17-32).
Zdeněk Gonda startoval na MČR dospělých v Českém Krumlově s Martinem Červeným (USK Plzeň).
Zdeněk Šlehubr startoval na MČR U13 v Plzni, bohužél skončil v 1.kole dvouher i čtyřher s A.Košinárem z Bílé Hory.

Ve druhé druholigové sezoně (2006/2007) však skončilo v sestavě Jan Klimaj, Libor Marek, Miloš Kamaryt, zahraniční posila Tung Hai Trinh, Stanislav Newiak, Marcela Nesvedová a Miroslava Růžičková,  poslední a sestoupilo do KP A

1.Astra ZM Praha, 2.Esiko Kladno, 3.USK Plzeň, 4.BK Baník Most, 5.SK Prosek Praha B, 6.TJ Spoje Praha, 7.Jiskra Nejdek.
Startovalo B družstvo v OP B .
V únoru 2007 vybojovala Marcela Nesvedová pěkné 9.místo ve dvouhře na MČR dospělých v Č.Krumlově, startovala také Miroslava Růžičková ve čtyřhře.
V dubnu 2007 startoval Stanislav Newiak na Mistrovství světa seniorů v taiwanském Taipei

a při návratu jeho svěřenkyně Marcela Nesvedová vybojovala v H.Králové na MČR U17 bronzovou medaili ve čtyřhře s A.Krtičkovou z Mostu.

Marcela Nesvedová startovala na svém třetím MČR v jedné sezoně, a to na MČR U19 ve Vinoři (17-24,9-16,9-16).

V roce 2008 skončilo družstvo dospělých v OP A na 3.místě (2007 / 2008).
Marcela Nesvedová startovala na MČR U19 v Sázavě (17-24,5-8 s ústeckou Pilařovou,9-16).
Miroslava Růžičková (mix) a Marcela Nesvedová (dvouhra, čtyřhra) startovaly na MČR 2008 v Praze (skončily v kvalifikaci resp. v 1.kole čtyřhry).
V žácích nás reprezentovali - Marek Bernášek, Adam Nesveda, Tomáš Marek, Michal Klbík, Ondřej Löbel, Milan Kladívko, Roland Polášek, Ondřej Marek, Richard Polášek, Kateřina Kozáková, Sabina Šinovská, Sára Zahálková, Stanislava Wolfová, Tereza Drobná, Mai Nguyen, Kristýna Lajtárová a Simona Špuláková.
Na prosincovém Finnish International Junior Championships

ve finském městě Vantaa u Helsinek obsadila Marcela Nesvedová 17.místo v singlu a 9.místo v deblu s Annou Zhukovskou z Ukrajiny.

V roce 2009 skončilo družstvo dospělých v OP A v sestavě Jan Klimaj, Tung Hai Trinh, Miloš Kamaryt, Radek Marek, Stanislav Newiak, David Ježek, Marcela Nesvedová a Štěpánka Beranová z Plzně na 1.místě (2008/2009) a v následné Kvalifikaci o 2.ligu zvítězilo a senzačně postoupilo!!!
1.místo Marcely Nesvedové na Victor Junior Cupu v Berlíně, ve čtyřhře U22A s Megawati G. Sari (INA) v dubnu 2009.
Stanislav Newiak a Marcela Nesvedová proškolení trenéři III.třídy.
V říjnu 2009 na 5.Luxembourg Yougsters Int. U11-13 startovala pětice - Tomáš Marek, Adam Nesveda, Ondřej Löbel, Roland Polášek a Ondřej Marek, přivezla deblové čtvrtfinále.

Adam Nesveda startoval (dvouhra, čtyřhra) na MČR U13 2009 v Praze-Vinoři (skončil v 1.kole).

Sezona 2009/2010 byla historicky naše třetí ve druhé lize (druhá nejvyšší soutěž ČR). Družstvo pod vedením Stanislava Newiaka v sestavě Filip Týc (Spoje Praha), Jan Klimaj, Miloš Kamaryt, Tung Hai Trinh, Zdeněk Gonda, Marcela Nesvedová, Martina Brejchová (Slavoj Plzeň) a Štěpanka Beranová skončilo na předposledním 6.místě, přesto sestoupilo,

1.Slavia TU Liberec, 2.Sokol Doubravka, 3.BaC Esiko Kladno, 4.SKB Český Krumlov, 5.USK Plzeň, 6.Jiskra Nejdek, 7.SK Prosek Praha B.
Jan Klimaj startoval ve dvouhře na MČR v Radotíně (skončil v kvalifikaci).
Ondřej Marek startoval (dvouhra, čtyřhra) na MČR U13 2010 v Benátkách n.J. (skončil v 1.kole).

Sezona 2010/2011 začala po sestupu z 2.ligy bez našeho družstva dospělých, někteří hráči hostují v USK Plzeň, BaC Kladno a BV Annaberg.
Záčátkem října 2010 jsme oslavili 45let od založení a přítomni byli jak zakladatelé tak i většina hráčů, kteří prošli během 45 let oddílem.
V polovině října 2010 Marcela Nesvedová obsadila 17.místo na 23.Cyprus International

ve dvouhře, v mixu s dánem J.B.Marcussenem skončili v kvalifikaci.
Adam Nesveda startoval ve čtyřhře s J.Novákem z Bílé Hory na MČR U15, v březnu 2011 v Hradci Králové (skončil v 1.kole).
Ondřej Marek startoval na MČR U13, v dubnu 2011 v Českém Krumlově a bohužél skončil v 1.kole dvouhry, čtyřhry i smíšené čtyřhry.

V sezoně 2011/2012 přebírá tréninky dětí Mirka Růžičková (jen do půlky roku 2013) a později Miloš Kamaryt (a stále také Stanislav Newiak a Josef Špulák).
V listopadu 2011 skončila Marcela Nesvedová na turnaji Miami International na pěkném 3.místě ve čtyřhře s K.Robertson z Trinidadu

ve dvouhře na 17.místě a ve smíšené čtyřhře na děleném 5.místě s brazilcem L.E.Martinezem.Následně se objevila historicky jako první "Nejdečanka"ve světovém žebříčku BWF na 614.místě ve dvouhře a 526.místě ve smíšené čtyřhře.
V lednu 2012 "slavíme" 20 let spolupráce s Drogérií Macek, v únoru zakupuje Miloš Kamaryt vyplétací stroj a tak jej konečně v oddílu také máme.
Žákovské družstvo U13 (Ondřej Marek, Matěj Hampl, Jan Lukeš, Simona Špuláková a Romana Vatashchuk ze Slovanu K.Vary) skončilo v Přeboru Karlovarského a Plzeňského kraje na 2.místě.
Koncem dubna 2012 startovala Simona Špuláková na MČR U13 v Praze a obsadila krásné 5.místo ve čtyřhře s V.Novou (Goram Teplice), ve dvouhře skončila na 25-32.místě a smíšené čtyřhře na 9-16.místě.
Marcela Nesvedová vyhrála potřetí náš Thun cup ve dvouhře (2012, 2011, 2009).

Sezona 2012/2013.
Mirka Růžičková vybojovala v listopadu 2012 s H.Milisovou (SKB Č.Krumlov) 1.místo ve čtyřhře na GPB Hradecký lev.
Koncem roku 2012 "slavíme" 20 let spolupráce s firmou Witte-Automotive v Nejdku.
V lednu 2013 nastoupila Mirka Růžičková v dresu SokolaMeteor Praha Radotín A (za který hostovala v B týmu v 1.lize) byl to historicky první start našeho hráče/ky v Extralize!
Adam Nesveda startoval na Mistrovství ČR U17 v Orlové, ve dvouhře a smíšené čtyřhře postoupil do 2.kola, ve čtyřhře skončil v 1.kole.
Začíná spolupráce mezi trenérem S.Newiakem a hráčkou Natalií Štěříkovou.
8.místo na květnovém Mistrovství ČR družstev žáků U15 v Českém Krumlově - Ondřej Šilhan, Ondřej Marek, Mai Nguyenová, Simona Špuláková a teplické posily Veronika Nová a Ondřej Valter.
Na šestý pokus zvítězilo naše družstvo Marcela Nesvedová, Miroslava Růžičková, Adam Nesveda, Zdenek Gonda, Stanislav Newiak a Jan Klimaj

na dobře obsazovaném turnaji 7.Sparkassen cup v německém Stollbergu, červen 2013.

Sezona 2013/2014.
V srpnu 2013 skončila Marcela Nesvedová na turnaji Mauritius International

na pěkném 5.místě ve smíšené čtyřhře s domácím Stephanem Beeharrym, ve dvouhře a čtyřhře s domácí Yeldie Louison skončila ve 2.kole.
V listopadu 2013 skvělé 3.místo tria - Natalie Štěříková, Matěj Šilhan a Pavel Bršťák v barvách Západočeského šestičlenného výběru na Celostátním turnaji družstev U11 - 8.Czech talent v Českém Krumlově!
V lednu 2014 skončilo družstvo U13 (Ondřej Šilhan, Matěj Mühlheim, Pavel Bršťák, Matěj Šilhan, Vendula Pazderová a Natalie Štěříková) na 4.místě v Oblastním přeboru.
Marcela Nesvedová se probojovala na MČR ve čtyřhře, odkud byla den před rozlosovaným turnajem odvolána ZpčBaS...
V březnu 2014 skončilo družstvo U15 (Ondřej Šilhan, Ondřej Marek, Simona Špuláková a teplické posily Ondřej Valter a Lenka Svobodová) na 2.místě v Oblastním přeboru.
1.místo Ondry Šilhana v singlu U13B na Victor Junior Cupu v Berlíně v dubnu 2014.
Simona Špuláková postoupila ve čtyřhře na MČR U15 do Hradce Králové, kam nejela.
Ondra Šilhan startoval na MČR U13 v Liberci v květnu 2014, ve čtyřhře obsadil dělené 5.místo s Janem Horou, ve dvouhře skončil ve druhém kole v mixu s Evou Horovou (oba TJ Bílá Hora) v prvním kole.
V říjnu 2014 na 10.Luxembourg Yougsters Int. U11-17 startovali - Matěj Šilhan, Ondřej Šilhan, Natalie Štěříková, Klára Košťálová, Simona Špuláková, Tereza Došková a sourozenci J. a E.Horovi z Plzně a přivezli dvě deblové čtvrtfinále.
Stanislav Newiak odehrál ve své kariéře 385 utkání v dresu Jiskry a startoval na 120 turnajích v zahraničí.

Sezona 2014/2015.
V lednu 2015 skončilo družstvo U13 (Matěj Šilhan, Matěj Cingroš, Pavel Bršťák, Andrea Semanová, Miriam Mühlheimová a Natalie Štěříková) na 2.místě v Oblastním přeboru.
Marcela Nesvedová vyhrála Oblastní přebor ve čtyřhře.
V březnu 2015 skončilo oslabené družstvo U15 (Natalie Štěříková, Vendula Pazderová, Klára Košťálová, Matěj Šilhan, Pavel Bršťák a Josef Kozák) na 3.místě v Oblastním přeboru.
Ondra Šilhan startoval na MČR U15 v Pardubicích v dubnu 2015, ve dvouhře skončil ve druhém kole a v mixu s Romanou Vatashchuk (Slovan K.Vary) také ve druhém kole, ve čtyřhře s Tomášem Novákem v 1.kole, tedy třikrát dělené 9.místo.
Na MČR U13 v Orlové v květnu 2015 startovalo duo Natalie Štěříková a Pavel Bršťák ve dvouhrách, bohužel oba vypadli již v 1.kole.
Na MČR seniorů v Dobřanech začatkem května 2015 vybojoval titul Mistra ČR Miloš Kamaryt (50+), ve čtyřhře (45+) přidal stříbro s Petrem Krásným (Sokol K.Dvůr)

Josef Špulák (60+) vybojoval stříbro ve dvouhře a přidal bronz ve čtyřhře.
V květnu 2015 skončila Marcela Nesvedová na turnaji Trinidad & Tobago International na pěkném 5.místě ve smíšené čtyřhře se Sabeelem Fosterem z Barbadosu,

ve dvouhře skončila v 1.kole a ve čtyřhře se Sabrinou Scott z Barbadosu obsadila 9.místo.
V červnu 2015 startovala šestice Nejdečáku v rakouském Wolfurtu na 2.Victor Hofsteig Youth Int. Stříbro a bronz v párovkách U11 přivezl Matěj Šilhan, bronz ve dvouhře U13 přidala Natalie Štěříková.

Sezona 2015/2016.
Miloš Kamaryt startoval na 7.Mistrovství světa seniorů ve švédském Helsingborgu

ve dvouhře i čtyřhře dokázal postoupit do druhého kola.
Záčátkem října 2015 jsme oslavili 50let od založení oddílu.
V prosinci 2015 startovalo naše trio Veronika Nováková, Matěj Šilhan a Pavel Bršťák na Mistrovství ČR U13 v Českém Krumlově, Veronika skončila v 1.kole dvouhry a na 5-8.místě ve čtyřhře s A.Schořovou (So Králův Dvůr), Pavel skončil ve 2.kole mixu s B.Viktorovou (So Doubravka), ve dvouhře na pěkném 5-8.místě a ve čtyřhře s Matějem Šilhanem v 1.kole.
Ondra Šilhan startoval v prosinci 2015 na Mistrovství ČR U15 v Liberci, v mixu s Adélou Antošovou (Astra ZM Praha) skončili na 5-8.místě, ve dvouhře taktéž na 5-8.místě a ve čtyřhře s Filipem Markem (BK TU v Liberci) také čtvrtfinále, tedy 5-8.místo.

V lednu 2016 zvítězilo naše družstvo ve složení - Anna Gruberová, Veronika Nováková, Adéla Dvořáčková, Tomáš Bršťák, Matěj Šilhan a Michal Bršťák na otevřeném Oblastním přeboru Plzeňského a Karlovarského kraje družstev U13 - 3.Memoriál Aleny Wankové v Plzni.
O tréninky dětí se staral Miloš Kamaryt a Stanislav Newiak o přípravku Jaroslav Veselík a Zdena Blažejová, s kondiční přípravou pomáhal Libor Dvořáček.

V únoru 2016 se naše kvarteto zúčastnilo turnaje - Spanish Youth Junior Int. Asturias TTR ve španělském Oviedu. Ve dvouhrách zvítězily Veronika Nováková (U11) a Natalie Štěříková (U13)

zlato přidaly i v deblu (U13), bronz přidal Ondřej Šilhan (U15) a spolu s Matějem Šilhanem přidali bronz v deblu (U15).
Ještě v únoru 2016 přivezli Matěj Šilhan a Veronika Nováková z 1.GPA U13tek v Aši dvě bronzové, spolu v mixu a Veronika v deblu s Klárou Šilhavou z Hamru Praha.
Natalie Štěříková vyhrála dvouhru U13B na Yonex Junior Cupu v Berlíně.
V květnu 2016 přivezl Miloš Kamaryt zlato z deblu z MČR seniorů.
V září startoval Miloš Kamaryt na ME seniorů ve slovinském Podčetrteku

kde vybojoval dělené 9.místo s Borisem Kraisem, ve dvouhře skončil ve 2.kole.
Vítězství družstev U13 (Matěj Šilhan, Michal Bršťák, Tomáš Bršťák, Anna Gruberová, Veronika Nováková a Adéla Dvořáčková) i U15 v OP.
Naše družstvo U15 obsadilo 8.místo na listopadovém MČR v Českém Krumlově, ve složení Pavel Bršťák, Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová.
Na MČR U13 v Českém Krumlově startovalo duo Matěj Šilhan (17-24,5-8,5-8) a Veronika Nováková (5-8,3,5-8), medaile po devíti letech, 3.místo páru Veronika Nováková a Klára Šilhavá (SK Hamr Praha).
Na MČR U17 v Mostě startovalo trio Ondřej Šilhan (x,9-16,x), Klára Košťálová (x, 17-20,x) a Natalie Štěříková (17-24,17-20,x), všichni skončili bohužel v 1.kolech.
Na MČR U19 v Ostravě startovalo duo Viktor Lutsak a Josef Kozák ve čtyřhře, bohužel skončili v 1.kole.
Na MČR U15 v Heřmanově Městci u Pardubic v prosinci 2016 startovalo trio Pavel Bršťák (25-32,x,x), Natalie Štěříková (9-16,9-16,9-16) a Veronika Nováková (x,9-16,x), tento rok jsme obsadili všechna mládežnická MČR.

V lednu 2017 byla Veronika Nováková součástí Talent Teamu ČR v maďarské Pesci, kde v konkurenci deseti zemí, obsadili 3.místo.
Na únorovém GPA U13 v Aši vybojovala Veronika Nováková zlato ve dvouhře, stříbro (mix) a bronz (čtyřhra).
Ze slovinské Lendavy přivezlo v dubnu trio Matěj Šilhan, Ondřej Šilhan a Natalie Štěříková

čtyři bronzové - 12.Srebrna Žogica.
V květnu 2017 vybojoval Miloš Kamaryt na MČR seniorů v Dobřanech zlato ve čtyřhře 50+ s libereckým J.Dohnalem, stříbro 50+ ve dvouhře a bronz 40+ s exklumlovskou M.Exl.
Vítězství družstev U13 (Michal Bršťák, Tomáš Bršťák, Veronika Nováková a Adéla Dvořáčková) i U15 v OP.
Říjen 2017, Pardubice, 4.místo, vyrovnané historické maximum na MČR družstev U15 ve složení Jan Hora (TJ Bílá Hora), Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Natalie Štěříková, Veronika Nováková a Anna Gruberová.

Na listopadovém MČR U17 v Praze startovalo trio Ondřej Šilhan (x,9-16,17-24), Klára Košťálová (x,9-16,x) a Natalie Štěříková (x,9-16,9-16).
Na listopadovém MČR U15 v Ostravě startovalo trio Matěj Šilhan (20-24,9-16,17-24), Veronika Nováková (9-16,5-8,9-16) a Natalie Štěříková (5-8,5-8,17-24).
V Liberci na prosincovém MČR U13 startovalo naše trio Michal Bršťák (20-24,9-16,x), Adéla Dvořáčková (x,9-16,x) a "medailová" Veronika Nováková (2,3,2) - vicemistryně ČR ve dvouhře, třetí ve čtyřhře s ašskou M.Flachsovou a druhá v mixu s D.Dvořákem (So Č.Budějovice).
První týden v lednu 2018 se konalo MČR 2017 U19 v Mostě, s naším duem Ondřej Šilhan (x,9-16,17-24) a Vendula Pazderová (x,9-16,x), opět jsme obsadili všechna mládežnická MČR.

V březnu 2018 byla vyhlášena Veronika Nováková jako úspěšný sportovec Karlovarska 2017 do 15ti let - SUK.
Děti a mládež trénuje Miloš Kamaryt a Stanislav Newiak, přípravku pak Jaroslav Veselík a Zdena Blažejová.
Naše družstvo dospělých v OP B 2017/2018 nastoupilo v sestavě - Adam Nesveda, Ondřej Šilhan, Miloš Kamaryt, Viktor Lutsak, Zdeněk Gonda, Ladislav Lešták, Marcela Růžička Nesvedová, Vendula Pazderová a Natalie Štěříková, soutěž vyhrálo a v playoff postoupilo do OPA.
Viktor Lutsak vyhrál dvouhru U19B a Vendula Pazderová dvouhru a čtyřhru U17B na Yonex Junior Cupu v Berlíně.
V dubnu startovala Natalie Štěříková na FZ Forza Czech U17 Int. BE Circuit v Českém Krumlově a přivezla slušné 5.místo ve smíšené čtyřhře, následně se pak objevila na žebříčku BE Circuit U17 - 89-108-58.
V květnu 2018 Miloš Kamaryt bronzový na MČR veteránů v Brně.
Veronika Nováková přivezla z "Mezinárodek U15"

deblové stříbro z německého Refrathu, dvě stříbrné (čtyřhra a mix) z Adria Youth International z chorvatské Opatije, deblové stříbro ze slovenského Trenčína a deblové stříbro ze Slovenia International.
V srpnu se uskutečnilo první osmidenní oddílové soustředění - 1.LOS v Aši

za účasti 24 dětí a 7 trenérů.
Veronika Nováková vybojovala během sezony na dvou GPA U15 zlato a tři bronzové na GPB U15 pak 3 zlaté, stříbro a bronz. Matěj Šilhan 5 bronzových z GPB U15.
Na říjnovém soustředění na Maltě jsme sehráli vítězná utkání Friendly Tournament s místními Schuttles BC St.Aloysius, Paola BC U15/U19 a s juniorským výběrem Malty (Luxol BC, Birkirkara BC, Paola BC)

v sestavě - Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Ondřej Šilhan, Viktor Lutsak, Veronika Nováková, Anna Gruberová, Natalie Štěříková, Vendulka Pazderová a trenér Stanislav Newiak.
Na OP družstev U13 (Hynek Veselík, Filip Šebek, Natálie Lutsaková a Adéla Dvořáčková) jsme skončili na 4.místě a na OP U15 na 2.místě.
V říjnu 2018 v Brně na MČR družstev U15 vybojovala naše sestava - Matěj Šilhan, Michal Bršťák, Hynek Veselík, Veronika Nováková, Anna Gruberová a Adéla Dvořáčková báječné 6.místo.
Na listopadovém MČR U15 v Karlových Varech startovalo duo Matěj Šilhan (17-21,5-8,9-16) a Veronika Nováková (9-16,3,3), bronzová ve čtyřhře s V.Žurkovou (BO Chance Ostrava) a bronzová v mixu s D.Dvořákem (Sokol Č.Budějovice).
Na MČR U13 v Českém Krumlově skončila Adéla Dvořáčková ve čtyřhře a mixu shodně v 1.kole.
Na prosincovém MČR U17 v Brně startovalo kvarteto Matěj Šilhan (x,x,17-24), Ladislav Lešták (17-24,9-16,17-24), Veronika Nováková (x,5-8,x) a Natalie Štěříková (17-24,5-8,17-24).
Na MČR U19 v Praze startovala pětice Ladislav Lešták (x,9-16,x), Ondřej Šilhan (x,9-16,9-16), Viktor Lutsak (x,9-16,x), Veronika Nováková (x,9-16,x) a Natalie Štěříková (x,x,9-16).

...pokračování viz Historie II. (2019-2021).

[Akt. známka: 1,75 / Počet hlasů: 32] 1 2 3 4 5

Celý článek | Autor: s | Počet komentářů: 53 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

     Naši partneřikulatý roh
nejdek.gif, 3 kB
witten.gif, 2 kB
nenickacerne.jpg, 10 kB















wz.jpg, 9 kB



Nesveda 2018.png, 10 kB





Dami.png, 10 kB







sourek.jpg, 10 kB


Děkujeme za podporu!

    Turnajekulatý roh
17.09.2012: Pořádáme 2021 :
Přeloženo!! 23.Witte Cup U19


29.02.2008: Co nás čeká :

23.10. GPC U15 Most

23.10. GPC kval U13 Karlovy Vary

23,10, OP jednotl. U17 Karlovy Vary

24.10. GPC U19 Kladno

31.10. 2.kolo 2.liga Jiho-Západ, Plzeň

4-5.12. MČR jedn.U17 Č.Krumlov

6-8.12. Oliver Czech Int. BEC U17 Č.Krumlov

10-12.12 GPA dosp. VC Plzně

18-19.12. MČR jed.U19 Brno


    Archiv 2001 - 2004kulatý roh
Předchozí verze stránek
macek.gif, 5 kB




badminton-nejdek.cz | Copyright © 2001-2011 maestro, 2005-2020 s, všechna práva vyhrazena.

Stránky jsou v provozu od 1.4.2001.

Techbit.cz | ČBaS | ZpčBaS