4-7.6. 2.Victor Hofsteig Youth International, Wolfurt

Úspěšná šestice s bilancí 0-1-2 ….

Matěj Šilhan přivezl stříbro a bronz v párovkách,

Natálka Štěříková bronz ve dvouhře!

Největšího turnaje v Rakousku se zúčastnilo 187 hráčů a hráček z 53 klubů Švýcarska, Itálie, Německa, ČR (Ji Nejdek) a Rakouska.

Trenérský mítink před zahájením turnaje.

Společná…

Hrálo se v Hofsteighalle Wolfurt (8 kurtů) a Mittelschule Lauterach (6 kurtů).

Pepča nastoupil v mixu U15 s Denise Hofer (ASKÖ Kelag Kärnten, AUT), bohužel los jim přidělil první nasazený švýcarský pár N.A.Mueller/S.Meier, který jim vystavil stopku 2:0 (4,7) ve 2.kole.

Ondra s Klárkou po vítězství v 1.kole, nestačili na pár O.Peeters/L.Stoll (PTSV Konstanz, SG Schorndorf, GER) 0:2 (18,10).

Matěj nastoupil v U11 s Lenou Rumpold (BC Götzis)…

..ve čtvrtfinále po velkém boji porazili pár E.Kraiger/A.Esterl (ASKÖ Kelag Kärtnen, AUT) 2:1 (-18,13,15), pak v boji o finále podlehli pozdějším vítězům z Rakouska 0:2, přesto super bronz v U11 a první medaile pro Jiskru Witte Nejdek!


V U13-tkách nastoupil Pavel Bršťák s Natálkou Štěříkovou, proti páru T.Garcia-Navas/K.Pottendorfer (WAT Simmering, ASV Pressbaum, AUT) kterému po velkém boji podlehli 0:2 (20:22,18:21), velká škoda že neudrželi náskok v prvním i druhém setu, rakouský pár nakonec došel až do finále…

Natálka nastoupila v deblu s domácí Annou Schneider (Raiffeisen UBSC Wolfurt, AUT), ve čtvrtfinále po velmi vyrovnaném utkání s párem E.Wu/H.Gruber (ASV Pressbaum, AUT) nakonec podlehly těsně 1:2 (21:14,20:22,21:23), škoda medaile byla velmi blízko (!)


Klárka nastoupila s Denise Hofer (ASKÖ Kelag Kärtner), bohužel v osmifinále ve velmi pěkném utkání podlehly páru S.Möhrle/N.Plozdien (BV Reidlingen, PSV Landshut, GER) 1:2 (17:21,23:21,10:21) a do čtvrtfinále se nepodívala…

Ondra s Danielem Vonmetzem (SV Neuravensburg, GER) porazili Pepču se Simonem Blomeyerem (ASV Niederndorf, GER) 2:0 (6,11), pak však podlehli nejvýše nasazenému švýcarskému páru M.Wunderli/P.Zbinden (Team Schutlezone, BC Einigen Spiez, SUI) 0:2 (15,14), dělené páté místo.

Nejvetšího úspěchu dosáhl ještě desetiletý Matěj s Jonasem Poppem (BC Winzeln, GER), když našli své přemožitele až ve finále, německošvýcarský pár S.Habersack/F.Wunderli (WBH Wien, Team Schutlezone, GER, SUI) a podlehli 0:2 (10,10), přesto parádní 2.místo pro Nejdek a Matějův super výsledek!!!

Stříbrní Matěj s Jonasem.


V kategorii U13 nastoupil Pája s Italem Patrickem Hilpoldem (SC Raiffeisen Meran, ITA). Po vítězném zápase proti páru M.Massetti/S.Schusberger (GSA Chiari, Union Ohlsdorf, ITA, AUT) 2:0 (24:22,21:17), bohužel ve čtvrtfinále nestačili na pár L.Bihler/L.Sudarma (PSV Reutlingen, AS Logistik Mödling, GER, AUT) 0:2 (14,19).

Pavel (U13) postoupil po dvou výhrách a jedné těsné prohře z druhého místa ze skupiny, ale v šestnáctce bohužel nestačil na L.Sudarmu (AS Logistik Mödling) 0:2 (1,12), jeho indonéský dědeček je prý dvojnásobný Československý mistr.


Matěj postoupil také ze druhého místa ze své skupiny, postoupil pak do osmičky, kde v bojích o semifinále bohužel již nestačil na později stříbrného Ch.Tomice (AS Logistik Mödling) 0:2 (12,11).

Pepča bohužel na své nasazené protihráče ze Švýcarska a Rakouska nestačil a zůstal před branami závěrečného pavouka.


Ondra ve stejné kategorii U15 do závěrečných bojů postoupil, bohužel nenašel zbraň na Švýcara M.Wunderliho (Team Schutlezone, SUI) a podlehl 0:2 (8,14).

Klárce bohužel jedna výhra (a dvě prohry) na postup ze skupiny nestačila.

Natálka dokázala postoupit ze své skupiny po třech výhrách z prvního místa…

…pak došla až do semifinále, kde v boji o finále bohužel již nestačila na A.S.Zach (ATSE Graz, AUT) 0:2 (13,12), škoda ve druhém setu ještě vedla 12:10. Pěkné třetí místo…

a třetí „placka“ do Nejdku!!!Navštívili jsme lichtenštejnský Vaduz a Bodamské jezero.

Hrad (zámek) Vaduz, dříve také zvaný Hohenliechtenstein, je oficiální rezidencí lichtenštejnské knížecí rodiny. Nachází se na skalnaté plošině nad Vaduzem, stejnojmenným hlavním městem Lichtenštejnského knížectví.

Bodamské jezero (pohled z lanovky)…

…o ploše 536 km², a délce 63km.