18.11. GPC U15 Pohár předsedy ZpčBaS, Plzeň

Pětice s bilancí 4-1-2…

V celkovém hodnocení 2-1-1.

Na otevřeném turnaji s vytvářející se tradicí startovalo 59 chlapců a dívek ze 17 oddílů ČR a Německa – SK Radonice, Astra ZM Praha, Sokol Meteor Praha Radotín, SK Hamr Praha, SK Prosek Praha, BK 73 Deltacar Benátky n.J., TJ Sokol Nový Knín, BK Baník Most, Keramika Chlumčany, BKV Plzeň, USK Plzeň, TJ Sokol Doubravka, TJ Bílá Hora, BV Tröbitz, Badminton VK Aš, TJ Slovan Karlovy Vary a Jiskra Nejdek.

Nás reprezentovala pětice – Matěj Šilhan, Ladislav Lešták, Veronika Nováková, Anna Gruberová a Natalie Štěříková, Michal Bršťák se bohužel pro nemoc z turnaje odhlásil.

Matěj s Bárou Šenfeldovou (Sokol Doubravka) prošli do čtvrtfinále, kde těsně podlehli mladému a později stříbrnému páru P.Hnilica/K.Kozempelová (Sokol Meteor Praha Radotín, BK Baník Most) 1:2 (12:21,21:17,21:23), 5-8.místo.

Anička s plzeňským L.Syrovátkou nestačili v 1.kole na prosecký pár J.Rákosník/K.Nachtmanová, 17-25.místo.

Láďa s Natkou turnaj vyhráli.

Láďa obsadil třetí příčku, když překvapivě podlehnul Matějovi 1:2 (21:16,19:21,19:21).

Matěj prošel do finále, kde nestačil na svého parťáka ze slovinského turnaje 12.Srebrna Žogica J.Hurtíka (SK Radonice) 0:2 (16:21,11:21), slušné 2.místo.

Anička prošla přes první volné kolo na D.Duškovou (TJ Bílá Hora), kterou porazila 2:0 (21:9,22:20), osmifinálovou stopku jí vystavila B.Šenfeldová 0:2 (11:21,14:21).

Natka prošla do semifinále, kde prvně okusila porážku od doubravecké B.Viktorové 1:2 (21:17,14:21,15:21), bronz.

Verča prošla po volném kole přes D.Veselou z Radotína, M.Flachsovou z Aše, ve čtvrtfinále přes němku H.Berge 2:1 (18:21,21:19,21:12), v semi jasně přes mosteckou K.Kozempelovou a v pozdních hodinách porazila ve finále B.Viktorovou 2:1 (21:18,19:21,25:23), 1.místo!

Láďa s Matějem čtyřhře dominovali, i přes zarážející výsledky…

Anička prvně s Klárou Benediktovou (USK Plzeň) nestačily na později stříbrný pár T.Kunešová/K.Hejduková (SK Hamr Praha, SK Prosek Praha) 0:2 (12:21,18:21), 9-16.místo.

Verča s Natkou neměly v turnaji soupeřky, ještě jednou škoda „krutého losu“ z ostravského MČR U15tek…

Verča (po vítězném singlovém maratonu) skončila celkově třetí, bohužel jí nedorazil „mixér“.

Matěj skončil celkově druhý, poháry Předsedy ZpčBaS Tomáše Knoppa si odvezli za celková 1.místa Láďa a Natka.