22-24.11. Mistrovství ČR družstev U19, Brno Slatina

Šest statečných…

V brněnské Xaréně na šesti kurtech se sešlo osmnáct družstev staršího dorostu U19 – SK Prosek Praha, TJ Slovan Vesec, Badminton FSpS MU Brno A, Badminton FSpS MU Brno B, SKB Český Krumlov, BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou, TJ Sokol Polabiny Pardubice, B.O. Chance Ostrava, TJ Orlová- Lutyně, TJ Sokol Klimkovice, TJ Slavoj Český Těšín, TJ Sokol Plzeň Doubravka, TJ Astra Zahradní Město Praha, Sokol Meteor Praha Radotín, TJ Lanškroun, Badminton Rychnov nad Kněžnou, SK Hamr Praha (na fotce dvanáct)
a také naše družstvo Jiskra Witte Nejdek ve složení – Ladislav Lešták, Matěj Šilhan, Ondřej Šilhan, Natalie Štěříková, Vendula Pazderová a Veronika Nováková, po dlouhých 41 letech jsme opět startovali na MČR dorostu a přivezli jsme dělené 13.místo.

…podpořil nás také náš kamarád Milan.

Jiskra Nejdek – TJ Orlová – Lutyně 0:7

– na pozdějšího vítěze MČR jsme uhráli pouze jeden set. Mrzet může vedení 19:16 v mixu či prohra prvního setu v deblu chlapců 24:26, snad i prohra Vendy v druhém singlu…

Jiskra Nejdek – Badminton FSpS MU Brno B 1:6

– jediný bod udělala Venda s Natkou ve čtyřhře, mrzí třísetové prohry mixu a deblu kluků, také Verča by hrála druhého singla asi jinak za vyrovnaného stavu.

Díky za vzornou reprezentaci oddílu i města, vždyť město Nejdek bylo mezi osmnáctkou městem nejmenším!!Před 41 lety tedy v březnu 1978 se naše družstvo dorostu (Jan Spazierer, Miloš Kulda, Miroslav Frank, Jaroslav Štochl – oba na hostování z Olympie Březová na Sokolovsku, Jana Machková, Marie Rapavá a Lenka Marková) zúčastnilo Přeboru ČSR družstev dorostu v Praze (ČKD Kompresory) a Českých Budějovicích a obsadilo pěkné 4.místo (pořadí družstev – 1.Spartak Pavlovice Liberec, 2.ČKD Kompresory Praha, 3.Baník VÚ Ostrava, 4.Jiskra Nejdek, 5-6.Technoplast Chropyně a Rudý Letov Praha, 7-8.TJ Spartak Dobruška a TJ Škoda České Budějovice, první dva postoupili na MČSSR).